Účast společnosti atx - automotion s.r.o. na montáži linek COMAU pro výrobu automatické převodovky Mercedes-Benz.

09.duben 2014
Od března letošního roku se firma atx - automotion s.r.o. podílí na montáži výrobních linek pro výrobu nové automatické převodovky ve Stuttgartu Hedelfingenu. V průběhu celého letošního roku je plánována účast našich elektromontérů na této stavbě, kterou jako hlavní dodavatel realizuje italská firma COMAU.

Nová devítistupňová automatická převodovka 9G‑Tronic, která na těchto linkách bude sériově vyráběna, patří mezi nejmodernější převodovky v tomto segmentu a bude sloužit pro pohon jak osobních, tak lehkých užitkových vozidel Mercedez Benz. Bude schopna přenášet točivý moment až 1000 N.m a při její konstrukci se počítalo nejen s pohonem zadních
i všech kol, ale také s alternativní zástavbou elektromotoru v rámci hybridních soustav.

Výrobní závod v Hedelfingenu, nedaleko koncernové centrály Daimler v Untertürkheimu (Stuttgart), od roku 1961 vyrobil přes dvaadvacet milionů samočinných převodovek pro osobní automobily.

Informace a foto převzaty z interních materiálů společnosti Mercedes-Benz.
 Účast společnosti atx - automotion s.r.o. na montáži linek COMAU pro výrobu automatické převodovky Mercedes-Benz.  Účast společnosti atx - automotion s.r.o. na montáži linek COMAU pro výrobu automatické převodovky Mercedes-Benz.  Účast společnosti atx - automotion s.r.o. na montáži linek COMAU pro výrobu automatické převodovky Mercedes-Benz.