Historie společnosti

 

1991

26.srpna 1991 založena skupinou bývalých zaměstnanců elektroprojekce Žďárských strojíren a sléváren Žďas společnost atx s.r.o.. Jako sídlo firmy pro šest jejich zaměstnanců tehdy sloužily pronajaté prostory na ubytovně. První zakázky firmy tvořily kamenické a dřevařské pily a linky pro tuzemské zákazníky.

1994

Počet zaměstnanců se rozšířil na 15. Firma se přestěhovala do svého objektu. Většinu zakázek tvoří zakázky pro tuzemské zákazníky, objem a komplexnost zakázek se však pozvolna zvyšuje. Firma se specializuje na aplikace obsahující veškeré moderní prvky měření a řízení pomocí nadřazených systémů řízení.

1997

Začíná spolupráce s výrobcem radiátorů Korado, který staví v České Třebové nový závod. Série dodávek, v podobě lakovací, svařovací a balicí linky nastartovala ekonomický a technický růst firmy a později se v historii firmy ukázaly jako zlomové. Počet zaměstnanců vzrostl na 25 a obrat firmy se téměř zdvojnásobil. Pro rozložení podnikatelských rizik byla 1.4.1997 založena společnost atx - technická kancelář pro komplexní automatizaci, s.r.o. a s přibývajícími zakázkami z oboru hutního průmyslu byla založena pobočka v Ostravě.

1998

Společnost výrazně investovala do rekonstrukce vlastního moderního objektu a jeho technického vybavení nejmodernější výpočetní a měřící technikou. Působení společnosti se rozšířilo do mnoha zemí Evropy i světa. Firma získala svou první velkou zakázku na lakovací linky pro automobily od německé společnosti EISENMANN, se kterou zahájila svou úspěšnou spolupráci a do konce roku 2005 dodala další téměř dvě desítky lakovacích, montážních a dopravních linek po celém světě.

2002

Působení firmy se rozšířilo na rozmanité jedno a více-účelové výrobní a testovací stroje. Počet zaměstnanců ve Žďáru a v Ostravě se zvýšil na 60. Většinu zakázek již tvoří zakázky do zahraničí. Lakovací linky pro vozy jako například Mercedes, BMW či Škoda dodává firma do zemí po celém světě - Turecko, Jihoafrická republika, Německo. Spektrum působnosti firmy pokrývá téměř celou průmyslovou sféru - manipulační, lakovací, výrobní linky a stroje, tavicí pece, tvářecí stroje, jemná elektronika a další.

2005

Firma má téměř stovku zaměstnanců, obrat přes 200 miliónů korun. V tomto roce má zhruba 30 rozpracovaných projektů v České republice, Slovensku, Německu, Rusku, Iránu, Polsku, Kazachstánu, Turecku. Firma získává významnou zakázku v závodě Kia Slovakia - svou první zakázku pro největšího výrobce linek povrchových úprav firmu Dürr z Německa. Společnost atx nechyběla u žádné velké investice do automobilového průmyslu v ČR a na Slovensku.

2006

Byla zahájena velká rekonstrukce sídla společnosti za 100 miliónů korun a zároveň probíhala rekonstrukce sídla společnosti v Ostravě.

2007

V září byla otevřena nová pobočka v Praze, která zahájila intenzivní odbornou spolupráci s vysokými školami zejména fakultami ČVUT v Praze - elektrotechnickou a strojní. Pobočka atx v Ostravě se přestěhovala do nově zrekonstruované budovy na ulici Čedičová. Ta získala Zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku.

2008

Na počátku roku byla dokončena rekonstrukce sídla společnosti ve Žďáru nad Sázavou. Počet zaměstnanců se díky tomu v průběhu roku zvýšil ze 120 až na 150 lidí. Bylo založeno servisní středisko Velké Meziříčí. Firma dosáhla největšího obratu ve své historii.

2009

Společnost získala certifikaci ISO podle normy ČSN EN ISO 9001:2009. Sídlo firmy ve Žďáru nad Sázavou bylo vyhlášeno jako Stavba Vysočiny 2008.